A hazai élelmiszer-kereskedelem egyre nagyobb hányadát adják a helyben termelt és értékesített élelmiszerek.
Az új generáció munkája nélkül aligha képzelhető el a hazai mezőgazdaság fejlődése - jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége - Agrya pénteki konferenciáján.
A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy korábban a hazai élelmiszer-kereskedelem mindössze 5-8 százalékát tették ki a helyben előállított és értékesített agrártermékek. Mára ezen élelmiszerek aránya elérte a 10-12 százalékot is.
A tárcavezető szerint ez többek között annak is köszönhető, hogy a kormány jelentősen enyhített a kistermelőket és az élelmiszergyártókat hátrányosan érintő jogszabályokon, és lehetővé tette piacra jutásukat. Gombamód szaporodtak a helyi termelői piacok, esélyt kaptak a kis- és a családi gazdaságok a közvetlen értékesítésre, illetve arra, hogy termékeiket a gyermekétkeztetésben és a vendéglátóiparban is eladhassák.
Ehhez a közbeszerzési törvényt is módosítani kellett, mert - állapította meg a miniszter - az korábban a multinacionális társaságok érdekeiért kirekesztette a helyi kistermelőket az eljárásokból.
(Forrás: VM Sajtóirodája)
A termelőtől.hu a termelő adatlapján található információk valódiságát nem tudja ellenőrizni, ezért felelősséget sem tudunk vállalni az ott leírtakért. A termelőtől.hu nem vállal felelősséget a látogató és a termelő közötti adásvételkor történő esetleges problémákért sem.
41 hét 16 óra
2 év 34 hét
3 év 43 hét
3 év 45 hét
8 év 4 hét
8 év 37 hét
8 év 46 hét
8 év 46 hét
6 év 5 nap
8 év 50 hét