Rendhagyó, egész európán átívelő időszaki kiállítás nyílik Budapesten, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban 2011. január 26-án.
Ismerje meg Európa ízeit egy időben az Észt Nemzeti Múzeum és a portugál Portimão-i Múzeum látogatóival! A kiállítás alkalmával 9 ország legjellemzőbb élelmiszerét ismerhetjük meg közelebbről. Miért fontos Csehország számára a sör? Miért a halat mutatja be nemzetük legfontosabb élelmiszereként Skócia? És miért választottuk mi magyarok a gabonát?
Ha kíváncsi a legkülönbözőbb táplálékok eredetére, felhasználására és hogy melyik mentette meg népét az éhínségtől, látogasson el a kiállításra! A tárlat mind a 9 országban egy időben kerül bemutatásra 2011. január 26. és augusztus 31. között. Ennek kiegészítése képpen az egyes múzeumok részletesebben is bemutatják a saját országuk számára választott élelmiszercikket.
A résztvevő múzeumok és választott termékeik: Észt Nemzeti Múzeum, Észtország: burgonya Magyar Mezőgazdasági Múzeum, Magyarország: gabona Munkamúzeum, Svédország: tej Munkások Múzeuma, Dánia: sertéshús Országos Mezőgazdasági Múzeum, Cseh Köztársaság: sör Portimão-i Múzeum, Portugália: olívaolaj Skót Halászati Múzeum, Skócia: hal Szlovén Műszaki Múzeum, Szlovénia: méz Werstas-i Finn Munkamúzeum, Finnország: kenyér
Forrás: http://utazas.sk/egy-csipetnyi-europa/
Csatolmány | Méret |
---|---|
buzacsira-430x285.jpg | 59 KB |
A termelőtől.hu a termelő adatlapján található információk valódiságát nem tudja ellenőrizni, ezért felelősséget sem tudunk vállalni az ott leírtakért. A termelőtől.hu nem vállal felelősséget a látogató és a termelő közötti adásvételkor történő esetleges problémákért sem.
42 hét 1 nap
2 év 35 hét
3 év 44 hét
3 év 46 hét
8 év 5 hét
8 év 38 hét
8 év 47 hét
8 év 47 hét
6 év 1 hét
8 év 51 hét